לשפץ או לעבור דירה?

הדמיה בסגנון מלכותי

שאלה נפוצה מאוד ששואלים אותי רב הלקוחות לפני קבלת החלטה.

המאמר הנ"ל יכול לעזור לך בהתלבטות שכמעט כל לקוח שואל אותי לפני החלטה של שיפוץ דירה קיימת ואו מעבר לדירה חדשה, יכול מאד להיות שהשורות הבאות יענו לרובכם על השאלה ואם לא אז עד סוף הכתבה אני מאמין שתגבשו החלטה שיותר אקטואלית עבורכם.

ראשית חשוב להבין דבר בסיסי שזה עלויות שיפוץ לעומת עלויות מעבר דירה וזמני ביצוע של שניהם. עלויות מעבר דירה לרב יהיו יקרות יותר לפחות פי 3 מאשר לשפץ דירה קיימת, ותיקחו בחשבון שבד"כ גם בדירה החדשה שתירצו לקנות גם שם תירצו לבצע שינויים כאילו ואחרים על מנת להתאים את הדירה לצרכים שלכם, מה שאומר שיש מצב שגם בדירה החדשה תיכנסו בסופו של דבר לשיפוץ אולי קטן יותר יחד עם זאת עדיין תשקיעו לא מעט כספים זמן וטרטורים.

שנית אם הגעתם להתלבטות של לשפץ או למכור סביר להניח שאתם מחוברים ואוהבים את הנכס שלכם והוא נוח לכם מבחינת השכונה, גנים/בתי ספר, מרכז קניות, תחבורה ציבורית ועוד…

תשבו בנחת עם דף ועט והכינו לעצמכם רשימה מסודרת של מה הדברים שנוחים לכם בדירה הקיימת ומה הדברים הפחות נוחים ושהייתם רוצים שיהיו אחרת, לדוגמא: אם המטבח בדירה נוח אבל חסר בו את האי שחלמתם עליו או שהמשפחה התרחבה ופינת האוכל קטנה ולא נוחה יותר ועוד דוגמאות כאילו ואחרות, אז מומלץ להתייעץ עם מעצב/אדריכל פנים לגבי שינויים שניתן לעשות בדירה על מנת להתאימה לצרכים שלכם. אם לאחר התייעצות בעל מקצוע התוצאות יהיו שניתן לבצע שינוי שיענה על הצרכים שלכם אז תשבו ותחשבו עלויות שיפוץ היכן להשקיע יותר והיכן להשקיע פחות, ואם לא ניתן לבצע שינוי שיענה על הצרכים שלכן כי אין מספיק פוטנציאל בדירה אז מה שנישאר לכם זה למכור את הדירה ולחשב עלויות לרכישת דירה חדשה.

בכל מיקרה אני כמעצב פנים אשמח לייעץ ולהוביל אתכם בשני המקרים אם ניתן לבצע שינוי בדירה הקיימת והאם הדירה החדשה שמצאתם תתאים לצרכים שלכם.