עיצוב פנים לבית

דברים שחשוב לקחת בחשבון לפני תחילת עיצוב ושיפוץ.

מה עדיף? קבלן שיפוצים ואו לאסוף בעלי מקצוע בנפרד ולנהל לבד?

שאלה זאת נשאלת בכל פרויקט שאני מקבל לתכנון ועיצוב פנים, ותופסת מחשבה רבה אצל המון אנשים שיוצאים למסע של שיפוץ ועיצוב פנים.

מחשבה זו נובעת מלחסוך על הקבלן ולקחת בעלי מקצוע נפרדים ולאחד בפרויקט.

החלטתי לשתף אתכם ולישר קו בעניין, כמובן שמניסיוני כמעצב פנים ולפי דעתי המקצועית, כל אחד בסוף יבחר איך שיותר נוח לו להתנהל.

ישנם סוגים שונים ומגוונים של עיצוב ותכנון פנים לכן לא בכל פרויקט יש צורך בקבלן וניתן להיעזר בבעלי מקצוע שונים, יחד עם זאת ישנם פרויקטים שממש לא הייתי ממליץ להיכנס אליהם ללא קבלן מוסמך.

לדוגמא: אם החלטתם לעצב את הבית הקיים ולעשות הום סטיילינג  ע"י הלבשת הבית ולהדביק טפטים, לצבוע את הבית ולרענן אותו אז אין צורך בקבלן וניתן להיעזר בבעלי מקצוע שונים, אם החלטתם לעשות הנמכת תיקרה בבית או נישה מסוימת גם פה אין צורך בקבלן שיפוצים. לעומת זאת אם החלטתם לעצב ולתכנן בית קיים או חדש ואתם מעוניינים בהזזת נק' חשמל ותאורה, נק' אינסטלציה, הנמכות תיקרה, נישות גבס, הדבקת ריצוף/ פרקטים, טפטים, חיפוי קירות, קיר בריקים, עיצוב קירות בשליכטים ודקורים למיניהם אז בהחלט אני ממליץ לעבוד עם קבלן מסודר שעובד עם צוות שבנה אותו במשך שנים צוות אמין ומקצועי שבסופו של דבר כל הנתונים הנ"ל ישתקפו באיכות ובביצוע העבודות בשטח.

עבודה מול קבלן מאפשרת ללקוח ראש שקט, ראשית מתנהלים מול אדם אחד, שיודע בדיוק באיזה שלב להפעיל כל בעל מקצוע וכיצד לשלב כמה בעלי מקצוע בזמן אחד ולחסוך לכם המון זמן יקר וטרטורים.

ברגע ששוכרים בעלי מקצוע שונים על מנת לחסוך בעלויות אז זה לא תמיד יוצא לפועל, כי מישהו צריך לנהל את בעלי המקצוע לסנכרן אותם אחד עם השני, צריך לדעת באיזה שלב להביא כל בעל מקצוע לשטח, חשמלאי, אינסטלטור, רצף, איש גבס ועוד.. במקרים רבים אתם סוגרים עם בעלי מקצוע ומתחילים לעבוד ולא תמיד כולם פנויים כשצריך אותם כי פתאום קיבלו עבודה כזאת או אחרת, עם קבלן שיפוצים זה לא קורא כי קבלן עובד בצוות מגובש ומקצועי שמנוהל היטב. לקבלן יש אינטרס לסיים ולא למשוך את העבודה בשטח על מנת לא להפסיד לקוחות חדשים, ואם קבלן גם יש הסכם מסודר לגבי זמן, עלות הביצוע וחומרי בניה שיכול לספק לשטח.

הערה חשובה: אם שכרתם מעצב פנים שמכין לכם שרטוטים מדויקים העתידיים להתבצע בשטח, יש לקחת קבלן שיתנהל מול המעצב פנים שלכם ויביא את המקסימום תוצאות במינימום זמן.

לסיכום: מומלץ לשכור קבלן שיפוצים לעבודות גדולות ומגוונות, לעבודות קטנות ולא מגוונות ניתן להיעזר בבעלי מקצוע שונים.